Life Style

Telefondan video montajı nasıl yapılır?

Herkese merhaba, bu yazımda size telefondan nasıl video montajı yapabilirsiniz onu anlatacağım ve kullandığım uygulamalara da değineceğim. Hepsinin indirme linkleri de yazımda mevcut.

Doğru programı seçmeye dikkat edin.

Bu yazıda önceliği kendi kullandığım uygulama ve programlara vereceğim, ben inshot uygulamasını kullanıyorum fakat internetten pro sürümünü indirmeniz gerekebilir veya satın alırsınız artık orası size kalmış. Ancak ücretsiz sürümü de işinizi tamamıyla görecektir, ben pro sürüm kullanmama rağmen pro sürüm ile gelen hiçbir özelliğine ihtiyacım olmuyor.

Inshot kullan diyorsun tamam iyi hoş da bunu nasıl kullanacağız anlatımı falan yok mu diye soracak olursanız;

Ben şahsen youtube dan veya başka bir yerden ”video nasıl montajlanır” gibisinden bir video izlemedim, izlemenizi de tavsiye etmem. Bu tamamen sizin kafanızda gelişen bir olay olmalı, videonuza ekleyeceğiniz görseller, efektler, giriş ve çıkış bölümlerini eğer başkalarının yaptıklarına bakarak yaparsanız onlara illa ki benzeyecektir ve kopyası gibi duracaktır. Ancak kendiniz yaptığınız zaman kendi tarzınız ile ilerleriniz, ilk başlangıçta saçma olacaktır, kalitesiz ve yetersiz duracaktır ama bir süreden sonra kaliteli şekilde video düzenlemeye başlayacaksınız ve bu sizin kendi düşüncenizle oluşturulmuş bir eser olucak. Bu kural sadece video düzenlemede değil, videoyu çekerken hatta videoya kapak fotoğrafı tasarlarken bile aynıdır. Başkasına özenerek yapılan işler size ait değil özendiğiniz kişiye aittir. Bunu hiç unutmayın 🙂

Inshot indirme linki:

Google Play

App Store

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı